Biz kimiz?

Hakkımızda

Uslu Demir Çelik, 1958 senesinden bu yana sizlere hizmet veriyor olmaktan gurur duyar..

 

İstikrarlı büyümesiyle sahip olduğu güçlü sermayesi, güvenilirliği, hızlı ve kaliteli hizmetiyle Uslu Demir Çelik sektörün en saygın firmaları arasında bulunmaktadır. Firmamız yurt içinde çeliğin üretildiği bütün bölgelerde hizmet vermekte ve birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

 

Samsun, İzmir, Ereğli, İskenderun ve Gebze’de konumlanan stok alanlarında rulo ve levha sac, boru profil ve hadde gruplarını içeren ürün yelpazesiyle Uslu Demir Çelik müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst kalitede sağlamaktadır.

 

Uslu Çelik Servis Merkezi,  2018 yılı itibariyle İzmir Menemen’de 3 adet boy açma hattıyla yassı çelik sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.  Yıllık 450,000 ton imalat kapasitesindeki tesiste siyah ve asitli saclarda 1,20 – 20,00 mm arasında; galvanizli ve dkp saclarda 0,30 – 3,00 mm arasında ürün işlenmektedir.

 

 

Uslu Demir Çelik; Yassı çelik ürünlerinin tedarikini kaliteli ve hızlı şekilde sağlarken dürüstlük, yenilikçilik ve sürekli gelişim düsturuyla müşteriye en yüksek katma değeri yaratmaktır. Bu doğrultuda Ülke pazarında büyümek, uluslararası platformda da saygın bir güç olmak için çalışmaktadır.

 

 

Uslu Demir Çelik; Hızlı servis, çözüm odaklı yaklaşım, iyi fiyat anlayışıyla iş ortaklarına değer katmayı odak noktası olarak belirlemiştir.

 

 

1958’den günümüze firmamıza güvenen siz değerli iş ortaklarımıza teşekkürlerimizle, çalışmanın ve paylaşmanın keyfine varmak dileğiyle…

 

Selim USLU             

Yönetim Kurulu Başkanı

 


Slide

1958

Uslular Kollektif Şirketi Mustafa Uslu tarafından Çorum'da kuruldu ve inşaat malzemeleri tedariki yaparak ticaret hayatına başladı

1963

Firma Samsun'da Buğday Pazarı'na taşındı. Demir çelik ürünlerini ticaretinin merkezine alarak sadece boru profil, hadde ve yassı demir çelik ürünlerinin tedariki yapmaya başladı.

1991

Uslu Demir Çelik Ltd. Şti. ünvanıyla Gülsan Sanayi Sitesi'de ilk şubesini ve stok alanını hizmete açtı.

2010

Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni stok alanını açarak büyümeye devam eden firma, sac işleme faaliyetlerine de başladı.

2015

Şehir dışındaki ilk şubesini İzmir’de hizmete açarak ulusal firma yolunda ilk adımını attı.

2018

60. Yılında İzmir’de Çelik Servis Merkezi’ni ve İskenderun’da ihracat ofisini faaliyete geçirerek uluslararası yapı oluşturma vizyonunun ilk adımını attı.

Fark yaratmamıza yardımcı olan tedarikçilerimiz

Üyeliklerimiz

 

USLU DEMİR ÇELİK LTD. ŞTİ.   – KARADENİZ  İHRACATCILAR  BİRLİĞİ

USLU ÇSM DEMİR ÇELİK A.Ş. – EGE  İHRACATCILAR  BİRLİĞİ